Grafika

BAL KARNAWAŁOWY 2016

Dnia 05.02.2016 r. w przedszkolu " Tęczowa Dolina" odbył się coroczny "Bal karnawałowy".
Personel pracujący w przedszkolu postarał się, aby tego dnia nasze przedszkolne wyglądało nadzwyczajnie. Wszystkie korytarze oraz sala balowa przystrojone były balonami, serpentynami oraz kolorowymi ozdobami. Wyjątkowy wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę zachęcającą do zabawy, do której zaprosiła nas Pani Agnieszka Zaganiacz- animator prowadzący tegoroczny bal oraz Dyrektor Przedszkola Pani Dorota. Bal rozpoczął się nauczonym wcześniej wesołym okrzykiem i tradycyjnym Polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników.
Dzieci wraz z paniami przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów kultowych bajek i filmów. Kogo tu u nas nie było: Elza i Anna z " Krainy Lodu", Czerwony Kapturek, Baba-Jaga, Spiderman, Księżniczka Zosia, Myszka Miki, Zorro i wiele innych wspaniałych bajkowych postaci. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. "Bal wszystkich świętych", "Dwadzieścia lat minęło", "Koko - Koko", "Plastikowa biedronka", "Stary niedźwiedź", "Mam chusteczkę haftowaną", " Gumimiś " i wielu innych granych i śpiewanych przez DJ Kasię bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz barwnych korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości.
Animator urozmaicał zabawy ciekawymi konkursami tj. "Prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników balu", "Wyspa", "Kłębuszek", czy "Taniec z balonem" a jury wybierało i nagradzało zarówno zwycięzców jak i przegranych wspaniałymi nagrodami.
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej Balu, którymi zostali Adaś Marek z grupy ? Tygrysków? i Aleksandra Kisielewicz z grupy ? Żabek?. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków za co serdecznie dziękujemy.
Na naszym balu była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia w strojach karnawałowych.
Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Uroczyste zakończenie zabawy nastąpiło utworzeniem wspólnego kręgu i zaśpiewaniem piosenki pt. " Wszystkie dzieci nasze są! ".
Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci a do obejrzenia zdjęć zapraszamy do przedszkolnej galerii.

REKRUTACJA 2016/2017

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE ?TĘCZOWA DOLINA? W LEŚNEJ
Zaprasza:
DZIECI W WIEKU OD 2,5 DO 6 LAT
5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu - ZA DARMO
Pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach od 6.00 do 17.00 - 180 zł / miesiąc
Wyżywienie ( śniadanie, obiad, podwieczorek) ? 7,50 / dzień
KAŻDE DZIECKO MA ZAPEWNIONĄ:

- edukację przedszkolną zgodną z podstawą programową wychowania przedszkolnego,
- terapię logopedyczną,
- intensywny rozwój mowy,
język angielski ? prowadzony metodą Kraina Baśni,
- gimnastykę,
- zajęcia umuzykalniające przy współpracy z Filharmonią Jeleniogórską
- zabawy animacyjne połączone z tańcem i warsztatami,
- zajęcia artystyczne
- zajęcia kształcące pamięć, koncentrację i uwagę ? zabawy w pracowni rozwojowej
- życzliwą opiekę oraz ciepłą rodzinną atmosferę

DBAMY RÓWNIEŻ O :
WARTOŚCI RODZINNE poprzez organizację:
warsztatów z rodzicami, pikników rodzinnych, programów artystycznych
WSZECHSTRONNY ROZWÓJ DZIECKA poprzez:
indywidualizację pracy z dzieckiem ( zdolnym i mającymi problemy); stosowanie metod Marii Montessori ; udział w projektach, np. Przedszkole Talentów, Mali Czytelnicy, Kubusiowi Przyjaciele, itp. Udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Organizację wycieczek, wyjazdów do teatru, kina, na basen, na wieś itp.
BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENĘ poprzez:
udział w projektach np. Bezpieczne przedszkole, Dzieciństwo bez próchnicy; zapewnianie higienicznych warunków pobytu dziecka w przedszkolu poprzez stosowanie procedur w zakresie bezpieczeństwa i higieny. Mamy nowoczesną bazę i przestrzenny ogród z placem zabaw.
ZAPEWNIAMY DOSKONAŁĄ OPIEKĘ! POSIADAMY WYKWALIFIKOWANĄ KADRĘ!
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

CHCESZ ZAPEWNIĆ DZIECKU DOBRY START, PRZYJDŹ DO NAS!!!
NIE ZWLEKAJ!... NIE CZEKAJ!..
ZADZWOŃ, ZAJEDŹ, ZAPYTAJ?
Leśna ul. Baworowo 22b, Tel. 884140295,
osoby do kontaktu: Dorota Bałaban, Agnieszka Zaganiacz,
Więcej informacji na stronie: www.teczowadolina.com.pl, facebooku.

WYCIECZKA DO SZWALNI PAŃSTWA DROZD

Bardzo dziękujemy właścicielom firmy, Pani Agnieszce oraz pracownikom szwalni za serdeczne przyjęcie i ciekawe warsztaty zorganizowane dla naszych przedszkolaków. Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci zamieniły się w projektantów mody i wykonały swój własny projekt ubrania korzystając z otrzymanych materiałów. Tego dnia uśmiech nie znikał nam z twarzy. Dziękujemy !!!

Warsztaty z Panią Anią w "Tęczowej Dolinie"

W ostatnich dniach stycznia przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Tęczowa Dolina" wzięły udział w warsztatach z Panią Anią, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom tradycję kolędowania. Trudno dziś spotkać prawdziwych kolędników chodzących od domu do domu.
Już sam fakt, że nasz gość przybył do przedszkola w przebraniu "Anioła" wzbudził u dzieci ogromne zainteresowanie. Pani Ania opowiedziała przedszkolakom o ludowym zwyczaju kolędowania oraz o charakterystycznych postaciach występujących w grupach kolędniczych (m.in. król, pasterze, anioł, muzykanci, diabeł). Dzieci mogły również obejrzeć zdjęcia różnych grup kolędniczych. Mama Zygmusia przyniosła również rekwizyty kolędników, które były dla przedszkolaków wielką atrakcją, m.in. ruchoma gwiazda wykonana z kolorowego papieru oraz Turoń osadzony na kiju, z ruchomą kłapiącą paszczą. Na koniec nasze "Tygrysy" zamieniły się w kolędników i wraz ze swoimi paniami wyruszyły z kolędą do grupy "Żabek" śpiewając przy tym pieśń "Kłap kozuniu?", którą wcześniej nauczyła nas Pani Ania. Oczywiście Żabki przyjęły kolędników bardzo miło, za co Tygryski otrzymały słodki poczęstunek.
Chociaż zwyczaj kolędowania zanika i spotykany jest już coraz rzadziej, to nasze przedszkolaki miały okazję poznać jej tradycję.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015