Grafika

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to dzień szczególny dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ to w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowe. Już od samego rana w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście i odświętnie. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować pracownikom przedszkola za trud włżzony w ich wychowanie. Zarówno Tygryski jak i Żabki zaprezentowały sie najlepiej jak umiały. Przedstawiły program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz wręczały kwiaty. W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć słodkości dla przedszkolaków oraz prezentu od Pani Iwonki-pysznego torta:)

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

23 października 2015 r do naszego przedszkola zawitał specjalny gość- mama Tymka, która z zawodu jest pielęgniarką. Pani Dagmara w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości i satysfakcji. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi, pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówkę, bandaże,wenflon, inhalator, ciśnieniomierz oraz wiele ciekawych rzeczy. Ciekawym doświadczeniem było również skosztowanie paluszkiem jaki smak może mieć płyn znajdujący się w kroplówce. Demonstracja ciśnieniomierza oraz inhalatora wzbudziły ogromne zainteresowanie u dzieci, a przy okazji pokonały lęk i strach przed użytkowaniem. Na zakończenie zajęć dzieci mogły poćwiczyć technikę opatrunku przy użyciu bandaży, z którym to poradziły sobie doskonale. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na koniec dzieci wręczyły Pani pielęgniarce dyplom oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy mamie Tymka za bardzo miłe spotkanie i profesjonalne przygotowanie oraz przeprowadzenie zajęć!

WYKOPKI W GRABISZYCACH


Wykopki to w kalendarzu przedszkola jedna z pierwszych jesiennych wypraw. Przedszkolaki z ? Tęczowej Doliny ? wybrały się na nią właśnie 22 września. Na swoje pole w miejscowości Grabiszyce zaprosił nas Pan Jan Mowczko. Dzieci miały okazje zaobserwować jak wykopuje się ziemniaki, zapoznać się ze sprzętem rolniczym oraz poznać pracę na roli. Jednak największą atrakcją było zbieranie ziemniaków. Niesamowity zapał oraz zaangażowanie naszych przedszkolaków zadziwił nas wszystkich a w szczególności gospodarza - Pana Jana. Zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracę, lecz również świetną zabawą. Podsumowaniem naszej wycieczki było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków. Dzieci zmęczone, lecz pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok !

CZAS ADAPTACJI W " TĘCZOWEJ DOLINIE"

Dla przedszkolaków i ich rodziców wrzesień to z reguły trudny miesiąc, bowiem to czas adaptacji. Po wakacyjnej przerwie powracają do przedszkola dzieci starsze ( chociaż przedszkole w tym roku było czynne przez dwa miesiące wakacji) i rozpoczynają swoją przedszkolną przygodę dzieci, które pierwszego września przekroczyły próg przedszkola po raz pierwszy.
Aby ułatwić dzieciom i ich rodzicom ten trudny czas, w przedszkolu już na przełomie sierpnia i września realizowano projekt "Czas adaptacji", którego głównym założeniem było złagodzenie obaw, niepokojów przyszłych przedszkolaków i ich rodziców związanych z wkroczeniem w nową nieznaną dotąd przestrzeń . Rodzice wraz z dziećmi mogli przychodzić do przedszkola i uczestniczyć w grach, zabawach, zajęciach organizowanych przez kadrę pedagogiczną. Mogli też zobaczyć przedszkolne sale, sanitariaty i szatnie, a na placu zabaw korzystać do woli z urządzeń zabawowych. Ponieważ w tym roku aura nam sprzyjała, toteż dużo czasu dzieci spędzały w przedszkolnym ogrodzie. Gromi zabawom nie było końca, a dobrą atmosferę tworzyła wesoła muzyka i uśmiechnięte twarze nauczycieli.
Dzięki takim działaniom dzieci szybciej i łagodniej przechodzą ten trudny dla nich czas adaptacji, a nowa dotąd przestrzeń staje się dla nich miejscem bezpiecznym, radosnym, przyjaznym, gdzie miło mogą spędzać czas.
Nauczyciele.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015