Grafika

„Tęczowa Dolina”
organizatorem Tęczowego Konkursu Recytatorskiego
”Jan Brzechwa dzieciom”

Centrum Opieki i Rozwoju „Tęczowa Dolina” Niepubliczne Przedszkole w Leśnej w tym roku wyszło z inicjatywą organizacji międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego. W marcu bieżącego roku dyrektor „Tęczowej Doliny” Pani Dorota Bałaban zaprosiła dyrektorów placówek przedszkolnych z terenu naszej Gminy do udziału w wyżej wymienionym przedsięwzięciu. Odzew był imponujący, prawie wszystkie przedszkola z terenu naszej gminy chętnie podjęły współpracę . Zgodnie z regulaminem konkursu w przedszkolach do 4 kwietnia 2014r. przeprowadzono eliminacje wewnątrzprzedszkolne. Następnie placówki zgłosiły laureatów I etapu konkursu do eliminacji międzyprzedszkolnych. 11 kwietnia 2014r. w Niepublicznym Przedszkolu „Tęczowa Dolina” w Leśnej odbył się finał Gminnego Tęczowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Jan Brzechwa dzieciom”.
Chęć podejmowania takich działań jest ważnym elementem współpracy przedszkoli z terenu naszej gminy – mówi dyrektor „Tęczowej Doliny” Pani Dorota Bałaban – jesteśmy tu po to, aby kształcić i rozwijać „nasze dzieci”, otwierać przed nimi nowe, nieznane drogi, zachęcać do działania, poznawania świata, poezji… Dziecko uczy się głównie poprzez zabawę , stwórzmy mu więc warunki ku temu, aby bawiąc się zdobywało wiedzę i umiejętności, które wykorzysta w życiu dorosłym. Myślę, że razem możemy więcej, dla dzieci taka integracja jest nowym doświadczeniem. Przedszkolaki z „Tęczowej Doliny” bardzo czekały na ten dzień, kiedy mogły przyjąć w swoim przedszkolu kolegów i koleżanki z innych przedszkoli z terenu naszej Gminy, były mocno zaangażowane w przygotowania do finału Tęczowego Konkursu Recytatorskiego – dodaje Pani dyrektor. Były dumne z tego, że mogą pokazać swoje przedszkole, zaproponować wspólne zabawy oraz oczywiście rywalizować o miano najlepszego recytatora w naszej Gminie. To były naprawdę ważne, nowe doświadczenia dla dzieci, myślę, że nie tylko dla gospodarzy, ale też dla zaproszonych gości, a uśmiechy na dziecięcych twarzach są tego najlepszym dowodem. Nasuwa się więc myśl, że warto w przyszłości podejmować podobne inicjatywy!
Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Centrum Opieki i Rozwoju „Tęczowa Dolina” składa serdeczne podziękowania uczestnikom Tęczowego Konkursu Recytatorskiego „Jan Brzechwa dzieciom”: wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie, ich opiekunom, dyrektorom przedszkoli, dyrekcji, nauczycielom i przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku oraz nauczycielom i rodzicom dzieci z „Tęczowej Doliny” .

Powitanie Wiosny

W pierwszym dniu Wiosny długim, kolorowym korowodem z Marzanną w roli głównej, dzieci z Przedszkola „ Tęczowa Dolina „ przemaszerowały uliczkami Leśnej. Przy akompaniamencie tamburyn, bębenków i brzękadełek przypomniały, że już najwyższy czas pożegnać zimę. Dzieci w tym dniu były pięknie przebrane a w ich strojach dominowały kolory wiosny. Pierwszy wiosenny spacer zakończył się w przedszkolnym ogrodzie, gdzie czekało już rozpalone ognisko. Przedszkolaki pożegnały Marzannę, którą w tym roku wykonały z naturalnych materiałów wesołymi okrzykami i piosenkami. Zła bogini została rozebrana a jej poszczególne elementy trafiły do odpowiednich pojemników na śmieci. Harce i zabawy na świeżym powietrzu trwały aż do późnego południa. Niecodzienną atrakcją w tym dniu był także obiad zjedzony na świeżym powietrzu. Pan Franciszek serwował dzieciom pyszne kiełbaski upieczone w ognisku. Teraz z nadzieją oczekujemy słonecznych dni podczas których będziemy bacznie obserwować jak natura budzi się do życia, jakie nastąpią zmiany w otaczającej nas przyrodzie a to wszystko podczas spacerów i zajęć dydaktyczno-wychowawczych w plenerze i ogrodzie przedszkolnym.

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 14 lutego odbyła się w przedszkolu zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na nadejście tego upragnionego dnia. Przedszkolaki pięknie przebrały się w różnorodne stroje. Na przedszkolnym balu znalazły się więc: królewny, wróżki, biedronki, rycerze, czarodzieje, zwierzątka, piraci i wiele innych postaci bajkowych. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie bajkowe postacie z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce-łamańce. Wszyscy świetnie się bawili biorąc udział w tańcach, konkursach i przeróżnych zabawach. Chwilę odpoczynku od karnawałowych wrażeń zapewnił słodki poczęstunek przygotowany przez Panią Dyrektor z okazji Walentynek. Torcik w kształcie serca był pyszny! Jednym słowem zabawa była na 102!!! Dziękujemy dzieciom i rodzicom za przygotowanie pięknych strojów. Kolejna zabawa karnawałowa czeka naszych wychowanków dopiero za rok.

"Wiwat Babuniu, Wiwat Dziadziuniu"

"Wiwat Babuniu, Wiwat Dziadziuniu".
Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się w naszym Przedszkolu 24 stycznia. Po raz pierwszy w tym roku program artystyczny został przygotowany wspólnie przez wszystkie grupy. Mimo stresu najmłodszych, którzy pierwszy raz występowali przed tak dużą publicznością wszystko udało się znakomicie. Mali artyści z Przedszkola „ Tęczowa Dolina” przygotowali specjalny repertuar składający się z wierszy, piosenek, tańców oraz krótkich inscenizacji (również w języku angielskim). Wszystko po to, aby wyrazić babciom i dziadkom wdzięczność za ich dobroć, za to, że służą nam swoim czasem, cierpliwością i doświadczeniem. Natomiast goście z dumą patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Po części artystycznej wszystkie dzieci złożyły życzenia seniorom. Każdy przedszkolak wręczył swoim gościom własnoręcznie udekorowane piernikowe serce, oraz zaprosił na słodki poczęstunek. Spotkanie przebiegło w serdecznej i rodzinnej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi dziadkami.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015