Grafika

Halloween i Dzień Dyni w" Tęczowej Dolinie"

W ostatnich dniach października przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ? Tęczowa Dolina ? w Leśnej wzięły udział w dwóch uroczystościach. Starszaki z grupy ? Tygrysków? świętowały Halloween, natomiast dzieci młodsze z grupy ? Żabek ? obchodziły Dzień Dyni. Wszystkie ? Żabki? przyszły tego dnia ubrane na pomarańczowo a niektóre z nich były przebrane w dyniowe stroje. W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w dyniową krainę, a my wszyscy czuliśmy się jak na dyniowej grządce. W przedszkolu można było podziwiać przeróżne dyniowe lampiony wykonane przez dzieci wspólnie z ich paniami. W czasie obchodów Dnia Dyni nie mogło zabraknąć dań i zabaw z dynią w roli głównej. Przedszkolaki zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli okazję skosztować: pestek z dyni, dżemu i konfitury dyniowej a także dyniowych babeczek. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry i zabawy. W tym samym dniu nasze ? Tygryskowe? starszaki zamieniły się w straszne zmory i potwory. Dominującym kolorem w ich sali przedszkolnej był oczywiście czarny, natomiast na korytarzu zamieszkały w tym dniu pająki i nietoperze. Dzieci zajadały się ciasteczkami w kształcie palców oraz Halloweenowym ciastem. Zapoznały się także z historią Halloween. Po licznych zabawach ruchowych przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wyruszyli w barwnym korowodzie odwiedzając pozostałych przedszkolaków. Dzieci próbowały wystraszyć zarówno swoje panie jak i przychodzących rodziców którzy wykupywali się cukierkami ? w myśl powiedzenia ? cukierek albo psikus!?.
Kończąc zabawę zarówno ? Tygryski? jak i ? Żabki? wspólnie bawiły się na przedszkolnej dyskotece. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku i sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu, okazuje się że świetną alternatywą może być dla niej Dzień Dyni. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach. Zapraszamy do galerii :)

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to dzień szczególny dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ to w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowe. Już od samego rana w naszym przedszkolu było bardzo uroczyście i odświętnie. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować pracownikom przedszkola za trud włżzony w ich wychowanie. Zarówno Tygryski jak i Żabki zaprezentowały sie najlepiej jak umiały. Przedstawiły program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz wręczały kwiaty. W tym uroczystym dniu nie mogło zabraknąć słodkości dla przedszkolaków oraz prezentu od Pani Iwonki-pysznego torta:)

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKĄ

23 października 2015 r do naszego przedszkola zawitał specjalny gość- mama Tymka, która z zawodu jest pielęgniarką. Pani Dagmara w bardzo ciekawy i interesujący sposób opowiedziała nam na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości i satysfakcji. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi, pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, kroplówkę, bandaże,wenflon, inhalator, ciśnieniomierz oraz wiele ciekawych rzeczy. Ciekawym doświadczeniem było również skosztowanie paluszkiem jaki smak może mieć płyn znajdujący się w kroplówce. Demonstracja ciśnieniomierza oraz inhalatora wzbudziły ogromne zainteresowanie u dzieci, a przy okazji pokonały lęk i strach przed użytkowaniem. Na zakończenie zajęć dzieci mogły poćwiczyć technikę opatrunku przy użyciu bandaży, z którym to poradziły sobie doskonale. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Na koniec dzieci wręczyły Pani pielęgniarce dyplom oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy mamie Tymka za bardzo miłe spotkanie i profesjonalne przygotowanie oraz przeprowadzenie zajęć!

WYKOPKI W GRABISZYCACH


Wykopki to w kalendarzu przedszkola jedna z pierwszych jesiennych wypraw. Przedszkolaki z ? Tęczowej Doliny ? wybrały się na nią właśnie 22 września. Na swoje pole w miejscowości Grabiszyce zaprosił nas Pan Jan Mowczko. Dzieci miały okazje zaobserwować jak wykopuje się ziemniaki, zapoznać się ze sprzętem rolniczym oraz poznać pracę na roli. Jednak największą atrakcją było zbieranie ziemniaków. Niesamowity zapał oraz zaangażowanie naszych przedszkolaków zadziwił nas wszystkich a w szczególności gospodarza - Pana Jana. Zbieranie ziemniaków okazało się nie tylko pracę, lecz również świetną zabawą. Podsumowaniem naszej wycieczki było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz ziemniaków. Dzieci zmęczone, lecz pełne wrażeń i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok !

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015