Grafika

CO DAJE KROWA?

W tym tygodniu " Żabki" zapoznawały się z wiejskim podwórkiem. Rozpoznawały i nazywały wiejskie zwierzęta gospodarcze, zapoznawały się z ich odgłosami, naśladowały zwierzęta w zabawie, dowiedziały się również jak się nazywają poszczególne pomieszczenia dla zwierząt. Skąd się bierze mleko? - to pytanie nurtowało dzieci przez cały tydzień. Dlatego w czwartek poznaliśmy środowisko życia krów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wielu ciekawostek z życia tych zwierząt. Dowiedzieliśmy się skąd sie bierze mleko, jak to się dzieje że trafia do naszych domów. Podczas zajęć dzieci degustowały różne smaki mleka. Najbardziej smakowało mleko czekoladowe. Ciekawe dlaczego ? :)

A JA ROSNĘ I ROSNĘ!

W dniu dzisiejszym dzieci z grupy Żabek uświadamiały sobie jak szybko płynie czas. Zapoznały się ze znaczeniem przysłowia " Rosnąć jak na drożdżach", opowiadały o sobie. Przyniosły również do przedszkola zdjęcia z wczesnego dzieciństwa i właśnie na ich podstawie dostrzegały zmiany jakie zachodzą w ich wyglądzie. Z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem na twarzy przeglądaliśmy stare fotografie :)

PRIMA APRILIS

Pierwszy dzień kwietnia to Prima aprilis, czyli dzień pełen żartów, śmiechu oraz świetnej zabawy.Ten nastrój udzielił się również grupie Żabek. Dzieci poznały krótką historię związana z obchodami tego dnia, a następnie w dobry humor wprowadził dzieci wiersz J. Tuwima " Cuda i dziwy". Zainspirowane utworem przedszkolaki postanowiły stworzyć primaaprilisową galerię :)

REALIZACJA PROGRAMU " DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY"

Przedszkole " Tęczowa Dolina" w ramach projektu " Dzieciństwo bez próchnicy" realizuje starania o zdrowe zęby przedszkolaków. Celem programu jest zmniejszenie nasilenia występowania choroby próchnicowej zębów, poprzez edukację skierowaną do samych dzieci jak i osób sprawujących nad nimi opiekę: rodziców, nauczycieli itp. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci zapoznały się z króliczkiem Pampisiem, poznały ABC szczotkowania zębów, kształtowały aktywne postawy i nawyki zdrowego żywienia. Sztandarową piosenką przedszkolaków stał się utwór wyk. Fasolek pt. " Myję zęby"

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015