Grafika

HALLOWEEN W PRZEDSZKOLU

30.10 z okazji święta Halloween Przedszkole „ Tęczowa Dolina „ opanowały małe szkielety, duchy, strachy i czarownice. W tym dniu w roli głównej, oprócz pięknie przebranych dzieci wystapiła dynia. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy „na oko”, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić?. Propozycji było dużo, po dyskusji zdecydowaliśmy, że zrobimy z niej lampion. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom sprawdzenie co dynia kryje w środku?. Rozkrojone dynie ukazały swoją zawartość, dzieci z wielką przyjemnością oddzielały pestki od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy bal. Bawiliśmy się przy muzyce, „straszyliśmy” dzieci z innych grup. Wszystkie dzieci miały okazję uczestniczyć w zabawnych konkursach i zabawach ruchowych. Dzieci poznały także historię halloween. Na koniec przedszkolaki próbowały przestraszyć swoje panie i rodziców, którzy wykupywali się cukierkami – w myśl powiedzenia „Cukierek albo psikus”. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. Myślę, że i nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

EDUKACJA ZDROWOTNA W NASZYM PRZEDSZKOLU.

Zdrowie dziecka już od najmłodszych lat jest podstawowym warunkiem jego prawidłowego rozwoju. Dobry stan zdrowia przedszkolaka gwarantuje dobre samopoczucie, większą odporność organizmu,a także ułatwia zabawę i naukę. Dlatego w naszym przedszkolu już od września rozpoczęliśmy cykliczne zajęcia, mające na celu propagowanie zdrowego stylu życia, oraz zdrowego odżywiania wśród przedszkolaków. Podczas zajęć edukacyjnych staramy się przekazać dzieciom co jest korzystne a co szkodliwe dla ich zdrowia. We wrześniu nasze maluszki poznając nowe smaki owoców przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki a nawet ananasy . Przedszkolaki samodzielnie ( pod nadzorem Pani Kasi ) kroiły, obierały i mieszały wszystkie składniki. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Maluszki dumne ze swojego dzieła zaprosiły wszystkie dzieci do wspólnej degustacji.
Wzmacniając swoje zdrowie w chłodne październikowe dni starszki przygotowały witaminkowe koreczki owocowe. Do ich przygotowania użyły oczywiście świeżych owoców, zarówno krajowych jak i egzotycznych. Owoce zostały przez dzieci obrane a następnie przedszkolaki używając foremek do ciasta nadały im piękne kształty. Były arbuzowe kwiatki, ananasowe serca i śliwkowe grzybki. Pozostałe owoce zostały pokrojone w kostkę i nabite na wykałaczki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowicie przygotowanej przekąski. Koreczki znikały w mgnieniu oka ( Zapraszamy do galerii). Cdn.

Wakacje w „ Tęczowej Dolinie”

Wakacje w naszym przedszkolu to czas pełen przygód i wspaniałej zabawy. Przez całe wakacje podróżujemy w wyobraźni, uprawiamy sport, malujemy, wycinamy i wyklejamy. Staramy się jak najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, a przede wszystkim świetnie się bawimy. Nie wiemy, co to nuda!

ZAPRASZAMY DO GALERII !!!

„Tydzień Dziecka” obchodzony w przedszkolu „ Tęczowa Dolina” w Leśnej.


Tradycyjnie, w ostatnich dniach maja honorujemy Pociechy, które przynoszą Nam więcej szczęścia, niż ktokolwiek na tym świecie.
Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowaliśmy szereg atrakcji dla Najmłodszych, oraz Rodziców. „Tydzień Dziecka” rozpoczeliśmy Piknikiem Rodzinnym. Odbył się on w poniedziałek z okazji Dnia Matki, ale był w przedszkolu Dniem Mamy i Taty. Dzieci z obu grup przedszkolnych zaprosiły swych rodziców na łono natury. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny pt. „ Na łące”. Wzruszającym momentem było złożenie rodzicom życzeń i podziękowań za trud jaki wkładają w wychowanie swoich pociech. Każdy rodzic został obdarowany pięknym prezentem, który dzieci własnoręcznie wykonały podczas zajęć w przedszkolu. Następnie dzieci z rodzicami ruszyli w tany i do zmagań konkursowych. Zarówno Tatusiowie jak i Mamusie rywalizowali w przeciąganiu liny, konkursie plastycznym, konkursie wokalnym. Na „ Pikniku Rodzinnym” nie zabrakło także pysznych ciast, słodyczy oraz owoców przyniesionych przez rodziców.
We wtorek dzieci z Przedszkola „ Tęczowa Dolina” wzięły udział w obchodach Dnia Sportu.
Ogromną niespodzianką było przybycie do przedszkola lokalnych sportowców. Panowie zapoznali dzieci z dyscyplinami sportu jakie uprawiają, oraz zademonstrowali swoje trofea sportowe. Dzieci wysłuchały także prelekcji na temat zdrowego odżywiania i konieczności uprawiania sportu. Najciekawszym punktem dnia okazał się Mini Maraton. Zaproszeni goście przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę a następnie miłymi słowami zachęcili małych sportowców do wspólnego biegu. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zespołowej rywalizacji. Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie. Na koniec były medale dla wszystkich, bo wszyscy byli zwycięzcami.
W środę całe przedszkole czekało na odwiedziny strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyglądały się strażackiemu samochodowi oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się w jego wnętrzu. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali zestaw ratownictwa medycznego, stój strażacki używany podczas pożaru, gaśnicę, przecinarkę, węże strażackie. Dzieci po obejrzeniu sprzętu mogły wsiąść do strażackiego wozu, oraz przymierzyć strażacki hełm. Niewątpliwie największą radość sprawił przedszkolakom pokaz działania węża strażackiego. Każdy chętny mógł osobiście nacisnąć sikawkę a kiedy zaczęła lać się woda, dzieci wybuchały gromkim śmiechem. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, a nasi dzielni strażacy pożegnali nas sygnałem „strażackiej syreny”.
Czwartek został okrzyknięty „ Dniem Pirata”. „ Witajcie piraci na pokładzie statku” - Tymi słowami uczniowie Gimnazjum w Leśnej wraz z opiekunem zaprosili dzieci do zabawy w piratów. W tym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane w pirackie stroje, przygotowane w domu przez rodziców. Wystarczyła koszulka w paski i krótkie spodenki, aby każdy przedszkolak miał szansę zostać piratem. Musiał tylko wykonać kilka zadań. Najtrudniejszym było wypicie soku z cytryny bez skrzywienia się. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Odważni Piraci i Nieustraszone Piratki przystąpiły do poszukiwania skarbu. Aby skarb mógł zostać odnaleziony, przedszkolaki musiały wykonać szereg zadań. Po każdym zaliczonym zadaniu otrzymywały jeden element mapy, która prowadziła do skarbu. Wytrwałość dzieci została nagrodzona. Skrzynia wypełniona skarbem została odnaleziona w przedszkolnej piaskownicy. Wszystkim zabawom w tym dniu towarzyszyły wesołe piosenki i pirackie okrzyki.
Nasz „ Tydzień Dziecka” zakończyliśmy w piątek wyprawą do Tierpar w Gorlitz. Przedszkolaki zwiedzały ZOO, oraz poznawały zwyczaje mieszkających tam zwierząt. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia zwierząt domowych takich jak: kozy, świnki. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie zetrzeć marchew i nakarmić świnki morskie. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wiele radości. Dodatkową atrakcją były zabawy na placu zabaw oraz zakup pamiątek w miejscowym sklepiku. Także obiad na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie.
To był tydzień, który zarówno nam opiekunom jak i dzieciom dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń. Na kolejny „ Tydzień Dziecka” zapraszamy przedszkolaków już za rok.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015