Grafika

Wyprawa do Wrocławia na wystawę klocków Lego

15 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia na największą wystawę klocków Lego w Polsce. Nasze przedszkolaki miały możliwość zobaczyć niezwykłe budowle składające się z kilku milionów klocków, interaktywne eksponaty-roboty, samoloty oraz gigantyczną makietę statku "Titanic", wesołe miasteczko, różne postacie z bajek i wiele, wiele różnych konstrukcji. Na wrocławskiej wystawie mogliśmy również skorzystać z Fun Parku-miejsca przeznaczonego do zabaw klockami Lego w każdym wieku oraz z kina edukacyjnego prezentującego świat nauki. Wrażeń było co nie miara, a dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe :)

Pasowanie w " Tęczowej Dolinie"

30 listopada w " Tęczowej Dolinie" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy publicznie wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez dobre wróżki, które w tym szczególnym dniu zawitały do " Tęczowej Doliny". W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach odbyła się "ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek oraz rożek słodkości.

Obchody Dnia Niepodległości

12 listopada 2015 r. w Niepublicznym Przedszkolu Centrum Opieki i Rozwoju "Tęczowa Dolina" uroczyście obchodzono 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Uroczysty apel rozpoczął się pięknym polonezem w wykonaniu naszych Tygrysków. Po nim nastąpiła część artystyczna, w którym nie zabrakło również skocznego tańca narodowego jakim jest "Krakowiaczek". Uroczyście i donośnie zabrzmiały również słowa tak bardzo znane: Kto ty jesteś? Polak mały? oraz hymn Polski, który doskonale znały nawet te najmłodsze przedszkolaki. Recytatorskie i taneczne umiejętności przedszkolaków nagrodzone zostały gromkimi brawami. Galowe stroje, flagi Polski, czerwone wstążki, biało- czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Na zakończenie programu artystycznego dzieci otrzymały słodki prezent, a wszyscy zgromadzeni goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek przygotowany przez naszych rodziców oraz do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim gościom.

Bajka profilaktyczna o zdrowiu

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Borkowskiej oraz uczniom z Gimnazjum w Leśnej za niezwykle ciekawy i atrakcyjny spektakl teatralny, w którym to nie zabrakło kolorowych strojów, oprawy muzycznej oraz zaangażowania. Dziękujemy:)

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015