Grafika

„Tydzień Dziecka” obchodzony w przedszkolu „ Tęczowa Dolina” w Leśnej.


Tradycyjnie, w ostatnich dniach maja honorujemy Pociechy, które przynoszą Nam więcej szczęścia, niż ktokolwiek na tym świecie.
Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowaliśmy szereg atrakcji dla Najmłodszych, oraz Rodziców. „Tydzień Dziecka” rozpoczeliśmy Piknikiem Rodzinnym. Odbył się on w poniedziałek z okazji Dnia Matki, ale był w przedszkolu Dniem Mamy i Taty. Dzieci z obu grup przedszkolnych zaprosiły swych rodziców na łono natury. Przedszkolaki przygotowały występ artystyczny pt. „ Na łące”. Wzruszającym momentem było złożenie rodzicom życzeń i podziękowań za trud jaki wkładają w wychowanie swoich pociech. Każdy rodzic został obdarowany pięknym prezentem, który dzieci własnoręcznie wykonały podczas zajęć w przedszkolu. Następnie dzieci z rodzicami ruszyli w tany i do zmagań konkursowych. Zarówno Tatusiowie jak i Mamusie rywalizowali w przeciąganiu liny, konkursie plastycznym, konkursie wokalnym. Na „ Pikniku Rodzinnym” nie zabrakło także pysznych ciast, słodyczy oraz owoców przyniesionych przez rodziców.
We wtorek dzieci z Przedszkola „ Tęczowa Dolina” wzięły udział w obchodach Dnia Sportu.
Ogromną niespodzianką było przybycie do przedszkola lokalnych sportowców. Panowie zapoznali dzieci z dyscyplinami sportu jakie uprawiają, oraz zademonstrowali swoje trofea sportowe. Dzieci wysłuchały także prelekcji na temat zdrowego odżywiania i konieczności uprawiania sportu. Najciekawszym punktem dnia okazał się Mini Maraton. Zaproszeni goście przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę a następnie miłymi słowami zachęcili małych sportowców do wspólnego biegu. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zespołowej rywalizacji. Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie. Na koniec były medale dla wszystkich, bo wszyscy byli zwycięzcami.
W środę całe przedszkole czekało na odwiedziny strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem przyglądały się strażackiemu samochodowi oraz wszystkim sprzętom, jakie znajdowały się w jego wnętrzu. Panowie strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, zaprezentowali zestaw ratownictwa medycznego, stój strażacki używany podczas pożaru, gaśnicę, przecinarkę, węże strażackie. Dzieci po obejrzeniu sprzętu mogły wsiąść do strażackiego wozu, oraz przymierzyć strażacki hełm. Niewątpliwie największą radość sprawił przedszkolakom pokaz działania węża strażackiego. Każdy chętny mógł osobiście nacisnąć sikawkę a kiedy zaczęła lać się woda, dzieci wybuchały gromkim śmiechem. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie, a nasi dzielni strażacy pożegnali nas sygnałem „strażackiej syreny”.
Czwartek został okrzyknięty „ Dniem Pirata”. „ Witajcie piraci na pokładzie statku” - Tymi słowami uczniowie Gimnazjum w Leśnej wraz z opiekunem zaprosili dzieci do zabawy w piratów. W tym dniu wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ubrane w pirackie stroje, przygotowane w domu przez rodziców. Wystarczyła koszulka w paski i krótkie spodenki, aby każdy przedszkolak miał szansę zostać piratem. Musiał tylko wykonać kilka zadań. Najtrudniejszym było wypicie soku z cytryny bez skrzywienia się. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Odważni Piraci i Nieustraszone Piratki przystąpiły do poszukiwania skarbu. Aby skarb mógł zostać odnaleziony, przedszkolaki musiały wykonać szereg zadań. Po każdym zaliczonym zadaniu otrzymywały jeden element mapy, która prowadziła do skarbu. Wytrwałość dzieci została nagrodzona. Skrzynia wypełniona skarbem została odnaleziona w przedszkolnej piaskownicy. Wszystkim zabawom w tym dniu towarzyszyły wesołe piosenki i pirackie okrzyki.
Nasz „ Tydzień Dziecka” zakończyliśmy w piątek wyprawą do Tierpar w Gorlitz. Przedszkolaki zwiedzały ZOO, oraz poznawały zwyczaje mieszkających tam zwierząt. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia zwierząt domowych takich jak: kozy, świnki. Każdy przedszkolak mógł samodzielnie zetrzeć marchew i nakarmić świnki morskie. Dzieci usłyszały wiele ciekawostek o mieszkających tam zwierzętach. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dostarczył dzieciom wiele radości. Dodatkową atrakcją były zabawy na placu zabaw oraz zakup pamiątek w miejscowym sklepiku. Także obiad na świeżym powietrzu smakował wyśmienicie.
To był tydzień, który zarówno nam opiekunom jak i dzieciom dostarczył mnóstwo pozytywnych wrażeń. Na kolejny „ Tydzień Dziecka” zapraszamy przedszkolaków już za rok.

Pożegnanie absolwentów w „Tęczowej Dolinie”

W tym roku po raz pierwszy żegnaliśmy grupę Absolwentów, toteż uroczystość była naprawdę wyjątkowa. Rozpoczęła się dostojnym polonezem, którego zatańczyły starszaki wraz ze swoją wychowawczynią Panią Katarzyną Szmyd. Dzieci w tańcu prezentowały się doskonale: odświętne stroje, na głowach bordowe birety, a w dłoniach małych kobietek delikatne róże – taki obraz jawił się rodzicom i wszystkim zaproszonym na tę uroczystość gościom w pierwszej części imprezy. Potem były pożegnalne wierszyki i piosenki prezentowane zarówno przez grupę dzieci starszych, jak i młodszych. Absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia Niepublicznego Przedszkola w Leśnej Centrum Opieki i Rozwoju „Tęczowa Dolina” oraz wyjątkowe statuetki. Były podziękowania dla rodziców oraz nauczycieli.
Po południu odbyło się ognisko pożegnalne, w którym wzięli udział Absolwenci przedszkola, ich rodzice oraz nauczyciele. W ogrodzie przedszkolnym zorganizowano gry i zabawy, a rodzice wraz z nauczycielami przygotowali swoim milusińskim inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. Śmiechu było co niemiara, wszyscy doskonale się bawili. Na koniec pani Dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe zdjęcia Absolwenta, a rodzicom nośniki CD ze zdjęciami przedszkolaków. Dzień, choć pełen wrażeń, upłynął w miłej serdecznej atmosferze.
Dziękujemy rodzicom odchodzących przedszkolaków za trzyletnią współpracę, absolwentom życzymy wielu sukcesów w szkole… Aby nigdy nie opuszczało Was słońce, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Z gorącymi pozdrowieniami nauczyciele COiR „Tęczowa Dolina”.

Sto lat Mamusiu, Sto lat Tatusiu!

„Sto lat Mamusiu, Sto lat Tatusiu”
Dnia 26 maja maluszki z „Tęczowej Doliny” uroczyście obchodziły święto z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci zaprosiły swoich rodziców, aby pokazać jak bardzo ich kochają . Nasze wesołe, rozśpiewane i roztańczone „bączki” nie mogły się doczekać wspólnej zabawy.
Mimo lekkiej nieśmiałości maluszków wspólnie z dziennymi opiekunami zaprezentowały okolicznościowe wierszyki i piosenki z okazji Dnia Mamy i Taty, a w zamian zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Atmosfera spotkania od początku do końca była bardzo gorąca, radosna i pełna wzruszeń.
Dzienni opiekunowie z „Tęczowej Doliny” przygotowali niespodziankę dla rodziców w formie prezentacji multimedialnej, która miała na celu odzwierciedlić naszą codzienność oraz rozwój dzieci. Rodzice mogli przyjrzeć się bliżej w jakich zajęciach biorą udział ich dzieci, m.in.: zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, zajęcia dydaktyczne, czytanie bajek oraz zajęcia prowadzone metodą M. Montessori.
Po krótkiej prezentacji przyszedł czas na wręczenie rodzicom pamiątkowych zdjęć oraz odbitych przez dzieci „rączek” w masie solnej. Rozpierająca duma, wzruszenie i ogromna radość rodziców nie miała końca. Nasze maluszki z niecierpliwością nie mogły się doczekać wspólnej zabawy, do której oczywiście zostali zaproszeni rodzice. Zabawa odbywała się przy skocznych piosenkach „śpiewanki - pokazywanki”, przy której to rodzice naśladowały dzieci, co sprawiało im ogromną radość. Nasi goście mogli również przypomnieć sobie utwory z dzieciństwa, takie jak: „Kaczka dziwaczka”, „Kwoka” itd.. Harce nie miały końca, lecz na rodziców czekał również słodki poczęstunek, w którym to między innymi dzieci przygotowały własnoręcznie przyozdobione lukrem i posypką ciasteczka „serduszka”.
Atmosfera w tym uroczystym dniu upłynęła bardzo serdecznie i wzruszająco. Na twarzach wszystkich mam i tatusiów gościł ogromny uśmiech i duma, ponieważ to dzięki ich pociechom mogą doświadczać tak wspaniałych i sentymentalnych chwil. Na uwiecznienie tej wspaniałej uroczystości wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.
Każdej Mamusi, każdemu Tatusiowi jeszcze raz życzymy ogromnej cierpliwości, miłości oraz niebywałej dumy z wyrastających pociech.

Z pozdrowieniami Dzienni Opiekunowie
wraz z wesołymi maluszkami z „Tęczowej Doliny”.

Witamy nasze kochane maluszki!

Przedszkolaki z Tęczowej Doliny serdecznie witają maluszków w wieku żłobkowym i zapraszają do obejrzenia galerii zdjęć z życia codziennego naszych przyjaciół.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015