Grafika

Bajka profilaktyczna o zdrowiu

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Borkowskiej oraz uczniom z Gimnazjum w Leśnej za niezwykle ciekawy i atrakcyjny spektakl teatralny, w którym to nie zabrakło kolorowych strojów, oprawy muzycznej oraz zaangażowania. Dziękujemy:)

Pasowanie w "Tęczowej Dolinie"

30 listopada w " Tęczowej Dolinie" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy publicznie wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez dobre wróżki, które w tym szczególnym dniu zawitały do " Tęczowej Doliny". W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach odbyła się "ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek oraz rożek słodkości.


Dzień Misia w " Tęczowej Dolinie"

Po raz kolejny w przedszkolu "Tęczowa Dolina " obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł ze sobą małego lub dużego przyjaciela Misia. Wszystkie pluszaki były wyjątkowe i piękne. Dzieci brały udział w różnych konkursach i zabawach np. malowanie " Misia cudaka", gimnastyka z misiami, doklejanie brakujących części w sylwetce misia itp. Nie obyło się także bez zagadek i degustacji misiowych przysmaków oraz dekorowania tortu dla naszego gościa. Najwięcej radości sprawił dzieciom konkurs "wyjadania miodku" z talerzyków - wszystkie dzieci głośno kibicowały swoim kolegom. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki oraz ich pluszowe przyjaciele zostali zaproszeni do misiowego tańca w rytm muzyki "Jadą, jadą misie", "Stary niedźwiedź", "Mały Miś" oraz do przeczytania "Misiowych opowieści". Ten uroczysty i wesoły dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Halloween i Dzień Dyni w" Tęczowej Dolinie"

W ostatnich dniach października przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ? Tęczowa Dolina ? w Leśnej wzięły udział w dwóch uroczystościach. Starszaki z grupy ? Tygrysków? świętowały Halloween, natomiast dzieci młodsze z grupy ? Żabek ? obchodziły Dzień Dyni. Wszystkie ? Żabki? przyszły tego dnia ubrane na pomarańczowo a niektóre z nich były przebrane w dyniowe stroje. W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w dyniową krainę, a my wszyscy czuliśmy się jak na dyniowej grządce. W przedszkolu można było podziwiać przeróżne dyniowe lampiony wykonane przez dzieci wspólnie z ich paniami. W czasie obchodów Dnia Dyni nie mogło zabraknąć dań i zabaw z dynią w roli głównej. Przedszkolaki zostały zapoznane z pochodzeniem i właściwościami odżywczymi dyni. Wszyscy uczestnicy zabawy mieli okazję skosztować: pestek z dyni, dżemu i konfitury dyniowej a także dyniowych babeczek. Temu wszystkiemu towarzyszyły liczne gry i zabawy. W tym samym dniu nasze ? Tygryskowe? starszaki zamieniły się w straszne zmory i potwory. Dominującym kolorem w ich sali przedszkolnej był oczywiście czarny, natomiast na korytarzu zamieszkały w tym dniu pająki i nietoperze. Dzieci zajadały się ciasteczkami w kształcie palców oraz Halloweenowym ciastem. Zapoznały się także z historią Halloween. Po licznych zabawach ruchowych przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wyruszyli w barwnym korowodzie odwiedzając pozostałych przedszkolaków. Dzieci próbowały wystraszyć zarówno swoje panie jak i przychodzących rodziców którzy wykupywali się cukierkami ? w myśl powiedzenia ? cukierek albo psikus!?.
Kończąc zabawę zarówno ? Tygryski? jak i ? Żabki? wspólnie bawiły się na przedszkolnej dyskotece. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku i sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu, okazuje się że świetną alternatywą może być dla niej Dzień Dyni. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach. Zapraszamy do galerii :)

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015