Grafika

Światowy Dzień Kota

W dniu 17.02 2015 roku przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Święto obchodzone jest w Polsce od dziewięciu lat. Uroczystość przedszkolna stała się nie tylko okazją do wspólnej zabawy z dziećmi, ale również miała na celu, przede wszystkim uczulić dzieci na los bezdomnych zwierząt i zachęcić je do niesienia pomocy zwierzętom. Dzieci wysłuchały bajki o „Kotku Splotku” oraz opowiadania "Skąd wzięły się koty?". Wykonały też pracę plastyczna przedstawiającą kotka. Podczas zajęcia poznały zwyczaje, nawyki oraz rasy kotów. Zapoznały się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami , poznały wiele ciekawostek z ich życia. Na twarzach dzieci zostały także wymalowane piękne uszka, noski i wąsiki :).

Walentynki, Walentynki Święto chłopca i dziewczynki!

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym Świecie jako Święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkami) albo też obdarowujemy się prezencikami. W tym dniu wszyscy mieliśmy czerwone ubranka a w całym przedszkolu zostały rozwieszone serduszka i amorki. Przedszkolaki poznały historię Św. Walentego, oraz przygotowały serduszkowe Walentynki, które wręczyli rodzicom. Były też zagadki i słodki upominek dla każdego ( serduszkowy lizaczek).

pączki, pączki, chrusty, chrusty niech nam żyje CZWARTEK TŁUSTY!

Zgodnie z tradycją Tłusty Czwartek obfitował w naszym przedszkolu w przepyszne pączki, chrusty i inne wypieki. Dzieci z uśmiechem na twarzy zajadały się mięciutkimi pączusiami. Jest to przysmak, który smakuje chyba wszystkim na Świecie. Wszystkie dzieci, nawet te niejadki, dołączyły do grona ulubieńców pączków. Dzieci zostały także zapoznane z tradycją "Wielkiego Postu" i i Ostatków, a starszaki wykonały ciekawą pracę plastyczną. Zapraszamy do galerii 

Dzień Babci i Dziadka w

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego 21 stycznia przedszkolaki z Tęczowej Doliny wspólnie ze swoimi paniami przygotowały programy artystyczny na który zaprosiły Babcie i Dziadków. Frekwencja jak co roku dopisała. Młodsze przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Natomiast nasze starszaki odegrały komiczną scenkę podczas której wcieliły się w rolę babci, dziadka i wnuczka.
Gromkie oklaski i wzruszone twarze naszych gości były dla dzieci podziękowaniem za pamięć i przepięknie zorganizowaną uroczystość. Po występie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, oraz zaprosiły ich na słodki poczęstunek. Miło spędzone chwile zapewne długo pozostaną w pamięci wszystkich Babci i Dziadków.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015