Grafika

MIKOŁAJKI

06.Grudnia dzieci z " Tęczowej Doliny" od samego rana nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka corocznego gościa, wiedziały bowiem, że
i w tym roku Święty Mikołaj nie zapomni o naszym przedszkolu. Gdy tylko pojawił się w oknie przedszkola na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Święty Mikołaj został powitany przez dzieci piękną piosenką, oraz własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupione prezenty.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

12.11.2013 w przedszkolu "TĘCZOWA DOLINA" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Najpierw jednak dzieci pokazały, że trema jest im zupełnie obca i wystąpiły w przedstawieniu. Dzieci śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Nie zabrakło gromkich oklasków dumnych rodziców i pani wychowawczyni. Po złożonym ślubowaniu, Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na przedszkolaka. W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz słodki upominek.

HALLOWEEN

Ostatnie dwa dni października przebiegały w naszym przedszkolu pod hasłem „Halloween”. 29.10.13r. – w roli głównej występowały dynie, które dzieci przyniosły do przedszkola. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, co można z niej zrobić?
Propozycji było wiele, po dyskusji zdecydowaliśmy, że zrobimy z niej lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Potem panie wycinały a dzieci wybierały miąższ z dyni i wtedy okazało się, co dynia ma w środku. Znaleźli się również smakosze, którzy pestki próbowali. Na koniec zrobiliśmy dyni makijaż. Ale najwięcej frajdy sprawiło dzieciom oddzielanie pestek od miąższu. Było to wspaniałe ćwiczenie manualne. Gotowe dynie posłużyły do dekoracji naszej sali w przedszkolu. Natomiast 30.10.13r. – dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween powinien być kolor czarny lub pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy bal. Dzieci próbowały przestraszyć swoje panie z przedszkola, które wykupywały się cukierkami – w myśl powiedzenia „Cukierek albo psikus”. W ten sam sposób zaskakiwały przybywających do przedszkola rodziców:)
Potem bawiliśmy się przy muzyce, dzieci brały udział w różnych konkursach, oraz oglądały przebrania dzieci innych dzieci. Chociaż tradycja Halloween przyszła do nas zza oceanu w latach 90-tych ubiegłego wieku, to sprawia dzieciom dużo radości i uśmiechu. A przecież w wychowaniu o to chodzi, aby dostarczać dzieciom powodów do radości i zabawy. Myślę, że nam się to udało, co widać na załączonych zdjęciach.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W środę 15 października wszystkie przedszkolaki z " Tęczowej Doliny" zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości i wszystkich pracowników naszego przedszkola z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na zakończenie występów dzieci wręczyły wszystkim Paniom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki. Natomiast Pani Dyrektor
wręczyła swoje nagrody nauczycielom, życząc wszystkim dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Były też
życzenia od Rady Rodziców i niespodzianka - poczęstunek przygotowany przez panie wychowawczynie. To był bardzo miły dzień.
Dziękujemy wszystkim za życzenia.


Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015