Grafika

PODSUMOWANIE OSTATNICH WYDARZEŃ PRZEDSZKOLNYCH
W "TĘCZOWEJ DOLINIE"
Ach, cóż to był za rok????
Koniec roku 2015 był niezwykle ciekawy i atrakcyjny dla naszych przedszkolaków z "Tęczowej Doliny". Powspominajmy sobie króciutko jak spędzaliśmy ostatnie tygodnie tego niezwykle udanego roku przedszkolnego.
12 listopada 2015 r. w Niepublicznym Przedszkolu Centrum Opieki i Rozwoju "Tęczowa Dolina" uroczyście obchodzono 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się pięknym polonezem w wykonaniu naszych Tygrysków. Po nim nastąpiła część artystyczna, w którym nie zabrakło również skocznego tańca "Krakowiaczek". Uroczyście i donośnie zabrzmiały również słowa tak bardzo znane:Kto ty jesteś? Polak mały, oraz hymn Polski. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki prezent, a wszyscy goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek oraz do wspólnej zabawy.
30 listopada w Tęczowej Dolinie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Podczas uroczystości wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności recytując swoje role, tańcząc i śpiewając dając w ten sposób dowód na to jak obca jest nam aktorska trema. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez dobre wróżki, które w tym szczególnym dniu zawitały do " Tęczowej Doliny". W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach odbyła się "ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek oraz rożek słodkości.

W grudniu zawitał do nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj, który przyniósł ze sobą pełne worki prezentów. Dzieci przywitały Mikołaja słodkimi pierniczkami oraz mlekiem, zaprezentowały również świąteczne piosenki i wierszyki. Radość i zachwyt przedszkolaków z wizyty tak niezwykłego gościa była niezastąpiona. Na zakończenie naszego spotkania dzieci wręczyły Mikołajowi kosz pełen owoców oraz zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.
Warsztaty bożonarodzeniowe były kolejnym grudniowym wydarzeniem, które odbyło się w przedszkolu "Tęczowa Dolina". Dzieci wspólnie z rodzicami mogły w miłej i świątecznej atmosferze odkrywać swoje talenty i zamienić się w prawdziwych artystów tworząc różne dekoracje świąteczne. Pojawiły się świąteczne stroiki, gwiazdki, bombki, choinki, świeczniki które z pewnością stanowią dekoracje w wielu domach. Niezwykłą bożonarodzeniową atmosferę stworzył również tatuś naszej Hani- Pan Karol, z którym wspólnie przy akompaniamencie gitary mogliśmy zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i przenieś się w magiczny świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom za uczestnictwo w warsztatach.
15 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia na największą wystawę klocków Lego w Polsce. Nasze przedszkolaki miały możliwość zobaczyć niezwykłe budowle składające się z kilku milionów klocków, interaktywne eksponaty-roboty, samoloty oraz gigantyczną makietę statku "Titanic", wesołe miasteczko, różne postacie z bajek i wiele, wiele różnych konstrukcji. Na wrocławskiej wystawie mogliśmy również skorzystać z Fun Parku-miejsca przeznaczonego do zabaw klockami Lego w każdym wieku oraz z kina edukacyjnego prezentującego świat nauki. Wrażeń było co nie miara, a dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe.
Jak co roku 23 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia przedszkolna, która jest już naszą tradycją. Tego dnia przenieśliśmy się w magiczny świat Bożego Narodzenia. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, następnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem zdrowia i pomyślności. Po życzeniach wszystkie dzieci wraz z paniami zasiadły przy pięknie nakrytych stołach i degustowały tradycyjne, wigilijne potrawy. Na zakończenie Wigilii wszyscy wspólnie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie najpiękniejszych świątecznych kolęd. Najbardziej wyczekiwanym momentem było szukanie prezentów pod choinką pozostawionych przez Gwiazdora.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na naszej stronie.
W Nowym Rok 2016 życzymy wszystkim czytelnikom wielu sukcesów, radości, spełnienia marzeń i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudności.

Dzień Babci i Dziadka w "Tęczowej Dolinie"

22 Stycznia to dzień, który mimo niskiej temperatury na dworze wywołuje radość i uśmiech zarówno na twarzach dzieci jak i dorosłych. To właśnie tego dnia do przedszkola przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Wszystkie grupy przedszkolaków przygotowały wspólnie piękny program artystyczny, którym zachwycili przybyłych gości. Dzieci pokazały nie tylko swoje umiejętności recytatorskie ale także muzyczne i ruchowe. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były przygotowane przez dzieci serduszkowe ramki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Każdy przedszkolak mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, oprowadzić dziadków po przedszkolu. Tegoroczne spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

Wyprawa do Wrocławia na wystawę klocków Lego

15 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia na największą wystawę klocków Lego w Polsce. Nasze przedszkolaki miały możliwość zobaczyć niezwykłe budowle składające się z kilku milionów klocków, interaktywne eksponaty-roboty, samoloty oraz gigantyczną makietę statku "Titanic", wesołe miasteczko, różne postacie z bajek i wiele, wiele różnych konstrukcji. Na wrocławskiej wystawie mogliśmy również skorzystać z Fun Parku-miejsca przeznaczonego do zabaw klockami Lego w każdym wieku oraz z kina edukacyjnego prezentującego świat nauki. Wrażeń było co nie miara, a dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe :)

Pasowanie w " Tęczowej Dolinie"

30 listopada w " Tęczowej Dolinie" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
Uroczystość odbyła się w obecności zaproszonych gości oraz rodziców. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy publicznie wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością.
Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez dobre wróżki, które w tym szczególnym dniu zawitały do " Tęczowej Doliny". W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach odbyła się "ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek oraz rożek słodkości.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015