Grafika

WYCIECZKA DO SZWALNI PAŃSTWA DROZD

Bardzo dziękujemy właścicielom firmy, Pani Agnieszce oraz pracownikom szwalni za serdeczne przyjęcie i ciekawe warsztaty zorganizowane dla naszych przedszkolaków. Po powrocie do przedszkola wszystkie dzieci zamieniły się w projektantów mody i wykonały swój własny projekt ubrania korzystając z otrzymanych materiałów. Tego dnia uśmiech nie znikał nam z twarzy. Dziękujemy !!!

Warsztaty z Panią Anią w "Tęczowej Dolinie"

W ostatnich dniach stycznia przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola "Tęczowa Dolina" wzięły udział w warsztatach z Panią Anią, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom tradycję kolędowania. Trudno dziś spotkać prawdziwych kolędników chodzących od domu do domu.
Już sam fakt, że nasz gość przybył do przedszkola w przebraniu "Anioła" wzbudził u dzieci ogromne zainteresowanie. Pani Ania opowiedziała przedszkolakom o ludowym zwyczaju kolędowania oraz o charakterystycznych postaciach występujących w grupach kolędniczych (m.in. król, pasterze, anioł, muzykanci, diabeł). Dzieci mogły również obejrzeć zdjęcia różnych grup kolędniczych. Mama Zygmusia przyniosła również rekwizyty kolędników, które były dla przedszkolaków wielką atrakcją, m.in. ruchoma gwiazda wykonana z kolorowego papieru oraz Turoń osadzony na kiju, z ruchomą kłapiącą paszczą. Na koniec nasze "Tygrysy" zamieniły się w kolędników i wraz ze swoimi paniami wyruszyły z kolędą do grupy "Żabek" śpiewając przy tym pieśń "Kłap kozuniu?", którą wcześniej nauczyła nas Pani Ania. Oczywiście Żabki przyjęły kolędników bardzo miło, za co Tygryski otrzymały słodki poczęstunek.
Chociaż zwyczaj kolędowania zanika i spotykany jest już coraz rzadziej, to nasze przedszkolaki miały okazję poznać jej tradycję.

JĘZYK ANGIELSKI Z KRAINĄ BAŚNI W PRZEDSZKOLU "TĘCZOWA DOLINA"

Od września 2015 r. w przedszkolu "Tęczowa Dolina" odbywają się zajęcia z języka angielskiego prowadzone metodą Baśni przez Panią Agnieszkę Burzawę. Program języka angielskiego prowadzony w naszym przedszkolu zapewnia znakomite i szybkie efekty o czym przekonaliśmy się już po pierwszym tygodniu. Najważniejszym założeniem programu jest wykorzystanie bajek i baśni, które mają na celu w sposób łatwy i przyjemny zapamiętać słówka oraz podstawowe formy gramatyczne. Całości zajęć towarzyszy wspaniała beztroska zabawa urozmaicona ciekawymi pomocami dydaktycznymi, m.in.: książki, nagrania, ilustracje, pacynki sprzyjające zapamiętywaniu słówek i zwrotów. Wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe utrwalają nowe słownictwo i zwroty, a dzięki czemu na dłużej zostają w pamięci naszych bystrych przedszkolaków.
Zajęcia poranne Metodą Baśni realizowane są dwa razy w tygodniu po pół godziny w ramach bezpłatnej edukacji języka obcego nowożytnego oraz także realizowane są na zajęciach dodatkowych (popołudniowych), które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ta wyjątkowa i szczególna metoda w sposób niezwykły wpadła w gusta naszych Rodziców, a przede wszystkim przedszkolakom dzięki wspaniałym efektom jakie ze sobą niesie.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z zajęć języka angielskiego na naszej stronie: facebook.teczowadolina.com.pl.

PODSUMOWANIE OSTATNICH WYDARZEŃ PRZEDSZKOLNYCH
W "TĘCZOWEJ DOLINIE"
Ach, cóż to był za rok????
Koniec roku 2015 był niezwykle ciekawy i atrakcyjny dla naszych przedszkolaków z "Tęczowej Doliny". Powspominajmy sobie króciutko jak spędzaliśmy ostatnie tygodnie tego niezwykle udanego roku przedszkolnego.
12 listopada 2015 r. w Niepublicznym Przedszkolu Centrum Opieki i Rozwoju "Tęczowa Dolina" uroczyście obchodzono 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się pięknym polonezem w wykonaniu naszych Tygrysków. Po nim nastąpiła część artystyczna, w którym nie zabrakło również skocznego tańca "Krakowiaczek". Uroczyście i donośnie zabrzmiały również słowa tak bardzo znane:Kto ty jesteś? Polak mały, oraz hymn Polski. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki prezent, a wszyscy goście zostali zaproszenie na słodki poczęstunek oraz do wspólnej zabawy.
30 listopada w Tęczowej Dolinie odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Podczas uroczystości wszystkie dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności recytując swoje role, tańcząc i śpiewając dając w ten sposób dowód na to jak obca jest nam aktorska trema. Dzieci oraz zaproszeni goście zostali przywitani przez dobre wróżki, które w tym szczególnym dniu zawitały do " Tęczowej Doliny". W przygotowanym przez nauczycielki programie artystycznym, pięknie ubrane dzieci wesoło prezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze. Po występach odbyła się "ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek oraz rożek słodkości.

W grudniu zawitał do nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj, który przyniósł ze sobą pełne worki prezentów. Dzieci przywitały Mikołaja słodkimi pierniczkami oraz mlekiem, zaprezentowały również świąteczne piosenki i wierszyki. Radość i zachwyt przedszkolaków z wizyty tak niezwykłego gościa była niezastąpiona. Na zakończenie naszego spotkania dzieci wręczyły Mikołajowi kosz pełen owoców oraz zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy.
Warsztaty bożonarodzeniowe były kolejnym grudniowym wydarzeniem, które odbyło się w przedszkolu "Tęczowa Dolina". Dzieci wspólnie z rodzicami mogły w miłej i świątecznej atmosferze odkrywać swoje talenty i zamienić się w prawdziwych artystów tworząc różne dekoracje świąteczne. Pojawiły się świąteczne stroiki, gwiazdki, bombki, choinki, świeczniki które z pewnością stanowią dekoracje w wielu domach. Niezwykłą bożonarodzeniową atmosferę stworzył również tatuś naszej Hani- Pan Karol, z którym wspólnie przy akompaniamencie gitary mogliśmy zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i przenieś się w magiczny świąteczny nastrój. Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom za uczestnictwo w warsztatach.
15 grudnia odbyła się wycieczka do Wrocławia na największą wystawę klocków Lego w Polsce. Nasze przedszkolaki miały możliwość zobaczyć niezwykłe budowle składające się z kilku milionów klocków, interaktywne eksponaty-roboty, samoloty oraz gigantyczną makietę statku "Titanic", wesołe miasteczko, różne postacie z bajek i wiele, wiele różnych konstrukcji. Na wrocławskiej wystawie mogliśmy również skorzystać z Fun Parku-miejsca przeznaczonego do zabaw klockami Lego w każdym wieku oraz z kina edukacyjnego prezentującego świat nauki. Wrażeń było co nie miara, a dzieci wróciły zadowolone i szczęśliwe.
Jak co roku 23 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia przedszkolna, która jest już naszą tradycją. Tego dnia przenieśliśmy się w magiczny świat Bożego Narodzenia. Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia, następnie podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem zdrowia i pomyślności. Po życzeniach wszystkie dzieci wraz z paniami zasiadły przy pięknie nakrytych stołach i degustowały tradycyjne, wigilijne potrawy. Na zakończenie Wigilii wszyscy wspólnie rozpoczęliśmy wspólne kolędowanie najpiękniejszych świątecznych kolęd. Najbardziej wyczekiwanym momentem było szukanie prezentów pod choinką pozostawionych przez Gwiazdora.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej galerii na naszej stronie.
W Nowym Rok 2016 życzymy wszystkim czytelnikom wielu sukcesów, radości, spełnienia marzeń i wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudności.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015