Grafika

WYCIECZKA DO " PARKU BAJEK" W KARPACZU

Przedszkolaki z "Tęczowej Doliny" z okazji organizowanego Tygodnia Dziecka wybrały się na wycieczkę do "Parku Bajek" w Karpaczu. Już sama wyprawa autokarem była nie lada przeżyciem, lecz atrakcje jakie czekały na miejscu wywołały u dzieci ogromną radość i entuzjazm. Początkowo dzieci mogły przejść ścieżką edukacyjną, na której wysłuchały i podziwiały najpopularniejsze postacie z bajek, takie jak: Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Calineczka, Śpiąca Królewna, Talary z gwiazd, Żabi Król i inne. Ciekawostek nie było końca, ponieważ czekał na Nas ogromny plac zabaw, na którym to mogliśmy bawić się i szaleć do woli. Dla odważnych znajdował się letni tor zjazdowy, który cieszył się również zainteresowaniem naszych przedszkolaków. To była wspaniała wycieczka pełna wrażeń edukacyjnych oraz rozrywkowych:)

PIKNIK RODZINNY

Piknik Rodzinny, który odbył się w czwartkowe popołudnie był uroczystością zorganizowaną dla uczczenia Święta Mamy i Taty Przedszkolacy z " Tęczowej Doliny "wraz ze swoimi rodzicami zostali zaproszeni do przedszkolnego ogrodu, gdzie czekała na nich moc atrakcji. Na początek dzieci z obu grup zaprezentowały swoim rodzicom wiersze i piosenki, w których dziękowały rodzicom, wyrażały jak ważnymi osobami w ich życiu jest mama i tata, przesyłały życzenia
z okazji ich święta. Przedszkolacy pokazali rodzicom jak biją dla nich ich serduszka, a na znak miłości i życzeń płynących prosto
z serc wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane ramki ze swoim zdjęciem. Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swych pociech.
Po występach i życzeniach przygotowane były konkursy, zabawy, konkurencje sportowe dla chętnych uczestników. Dzieci i dorośli wspaniale się bawili, były tańce, puszczanie baniek, konkurs plastyczny i wiele innych atrakcji. Wszyscy uczestnicy różnorodnych zabaw zostali nagrodzeni słodkimi nagrodami. Nie zabrakło również dowolnych zabaw i tańców.
Jak na piknik przystało była także możliwość, aby posilić się smakołykami: ciasteczkami, lodami, pączkami i zdrowymi owocami. Dla dorosłych była również kawa, a dla dzieci przygotowane były soczki i woda.
Cała uroczystość przebiegła w atmosferze radości i zadowolenia,
o czym świadczyły uśmiechy widniejące na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych. Piknik zorganizowany został przez Dyrektora, Grono Pedagogiczne i Radę Rodziców Przedszkola?


WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SMOLNIKU

19.06.15 r. dzieci 6 letnie z przedszkola ? Tęczowa dolina? wybrały się na spotkanie z uczniami klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Smolniku. Wielu z przedszkolaków po raz pierwszy przekroczyło próg szkoły. Było to dla nich nie lada przeżycie - długie korytarze, hałas, dużo dzieci. Przedszkolaki zostały bardzo miło przyjęte przez uczniów, oraz ich wychowawczynię którzy przygotowali dla nich zagadki związane z ulubionymi bajkami, zabawy ruchowo-muzyczne, oraz zaprosiły do wzięcia udziału w lekcji j. polskiego. Przedszkolaki pracowały również z tablicą interaktywną, oraz wspólnie z uczniami zwiedzili szkołę..
Dyrektor przedszkola, oraz wychowawca przedszkolaków bardzo dziękują za miłe spotkanie.

ORGANIZACJA " TYGODNIA DZIECKA" W TĘCZOWEJ DOLINIE.

01.06.15
Piknik sportowy organizowany przez Stowarzyszenie " Zabiegani" z Leśnej
( zawody sportowe pod hasłem " Biegaj z nami" )
02.06. 15
Wycieczka do firmy "Citronex" w Zgorzelcu ( zapoznanie dzieci z procesem dojrzewania bananów, zwiedzanie dojrzewalni). Wycieczka do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku ( uwrażliwienie dzieci na cierpienie zwierząt, dostarczenie karmy dla zwierząt którą dzieci przyniosły do przedszkola).
03.06.15
Spotkanie ze strażakami ; Wizyta psa policyjnego wraz z opiekunem i spotkanie z absolwentami "Tęczowej Doliny".
05.06.15
Wycieczka do " Parku bajek" w Karpaczu.

Pokaż stronę:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51
Grafika
Copyright by Mertuch © 2011-2015